Om dina resultat inte finns med så kan det bero på att du inte mailat dem
Gör det när du tävlat!

Uppdaterat 2012-02-18

TÄVLINGSRESULTAT 2011

  Aktiva tävlande under 2011 (Klicka på hundhuvudet för enskilda resultat)
Bruks
IPO
Lydnad
Agility
Lena Andersson / Elsa / Riddarens Elisabeth Taylor
 
Lena Andersson / Signe
 
Eva Blomqvist / Falkentorps Lili / DSG
 
Karina Berggren / Zindra (Frideborgs Fina)
 
Helene Edner / Eyegårdens Yulle-Noch / Border Collie
 
Eva Gröndahl / Isfolkets Wild Thing / Briard
 
Carina Hall / Zebulons Dehra Dun / Flatcoated Retriever
 
Moa Hall / Jaffadays Understanding Tess
 
Gun-Britt Harnemark / Somollis Shiny / Border Collie
 
Ulrika Henningsson / Vargbiten´s Abbe / Schäfer
 
Klicka här för resultat under 2005 Nils Hällgren / Memarkens Sudden / Golden Retriever
 
Nils Hällgren / Lovisa / Golden Retriever
 
Olle Ingvarsson / LP I Himlahunden "Myzan"
 
Eva Jeansson / Milahow Hedac / Hovawart
 
Eva Jeansson / Terahof Catch Connie / Hofvawart        
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
 
Hanna Karlsson / Ridgebow's Nandisa of Zazazele / Rhodesian ridgeback
 
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
 
Gertie Lundberg / Zmilla / Schäfer
 
Gertie Lundberg / Rasmus / Labrador Retriever        
Ingalill Nilsson/ Softstar's Absolutely Amazing / ISCWT
 
Charlotte Ninov / Nimbus
 
Mia Persson / SLCH SpårCH Mdella-Dexell / Golden Retriever
 
Mia Persson / Av Melica Felix Summer Bee / Golden Retriever        
Fredrik Reinodt / LP I, LP II, SE AG(HOPP)CH Bennaz´Nhimbusz Axz-Ghasz / Pumi
 
Lorina Sandin / LP I Björkelund´s Cazpher / Rottweiler
 
Jenny Sandgren /Hjälmsatösens Alissa / NSDTR
 
Klicka här för resultat under 2005 Inki Sjösten / Memorix Yksi / Schäfer
 
Roland Sjösten / SökCH SpårCH JM´s Bc Zelo / Border Collie
 
Jutta Schwandner / Paras Ystävän Mozz/ Border Collie
 
Nina Steinbach / Andhämtningens Zc Hanna/ Golden Retriever
 
Nina Steinbach / LP 1, Havtornets Ruby Cabernet        
Lena Granell / Everotts Mylla / Rottweiler        
Catharina Salomonsson / Karmelhofs Panoz / Dobermann        
Caroline Salomonsson / Ravenclaws Elfida / Dobermann        
Sanna Pettersson / Blackneck´s A Pixza / Malinois        
Niklas Karlsson / Jinx Tiger/ Rottweiler        
Carina Sjölin / Atlas/ Blandras        
Krister Persson / Karmelhoffs Sayyeed/ Dobermann        
Anna-Katrine Linder / Hund's Sir-Albert / Perro de Agua Espanol        
Hanne Eriksson / Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever        
Thomas Carlsson / Torneryds Sammi / Schäfer        
Marie-Louise Nilsson / Moormans Arc Flame / Labrador Retriever        
Charlotte Ninov / Doorkeepers Nightshade Nanook / Aussie        
Caroline Haage / Timz / Blandras        
Anna Persson / Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever        
Marie Mattiasson / Ziba / Blandras        
AnnLouise Ingvarsson / Sundew´s Dedicated To Carole King / Cocker spaniel        






































 

 

 












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nils Hällgren / Memarkens Sudden/ Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-06-05 Karlskrona
Spår
Elit
558    
Cp
       
2011-06-11 Oskarshamn
Spår
Elit
556,75    
Cp
       
     
     






Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nils Hällgren / Lovisa / Golden Retriever
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Roland Sjösten / SpårCH SökCH JM´s Bc Zelo / Border Collie  
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-03 Tollarp
Sök
Elit
610      
Cert
     
2011-07-02 Kumla
Sök
Elit
554,25      
Cert
     
2011-08-21 Värnamo SM Bruks
Sök
Elit
567,25    
Cp
       
2011-09-17 Hultsfred
Sök
Elit
598,25      
Cert
     
2011-10-08 Eslöv
Sök
Elit
616,5      
Cert
     















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Inki Sjösten / Memorix Yksi / Schäfer
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-03-13 Simrishamn
Spår
Lkl
547  
Uppfl
         
2011-04-16 Karlshamn
Spår
Hkl
530,75  
Uppfl
         
2011-05-21 Hultsfred
Spår
Ekl
580,5      
Cert
     
2011-05-29 Simrishamn
Spår
Ekl
566,5    
Cp
       
2011-06-11 Oskarshamn
Spår
Ekl
549,25    
Cp
       
2011-09-17 Karlskrona
Spår
Ekl
480,5
Godk
           
2011-09-25 Åseda-Lenhovda
Spår
Ekl
560,75    
Cp
       

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / SLCH SpårCH Mdella-Dexell / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-09 Sölvesborg
Spår
Elit
574,5    
Cp
     
2011-04-16 Karlshamn
Spår
Elit
524,75    
Cp
       
2011-05-29 Rödeby
Spår
Elit
619,75      
Cert
     
2011-06-05 Karlskrona
Spår
Elit
570,25    
Cp
       










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / Av Melica Felix Summer Bee / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-23 Ronneby
Sök
Akl
294  
Uppfl
         
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gun-Britt Harnemark / Somollis Shiny / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-24 Torsås
Lydn
Elit
264            
1:a p
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Gröndahl / Korad LP2 Isfolkets Wild Thing / Briard
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Lorina Sandin / Lp I, Lp II, Björkelund´s Cazpher / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jutta Schwandner / Paras Ystävän Mozz / "Frasse" / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Ulrika Henningsson / Vargbiten´s Abbe / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Falkentorps Lili / DSG
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gertie Lundberg / Zmilla / Schäfer  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
                       
                       









 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gertie Lundberg / Rasmus / Labrador Retriever  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
IPO  
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-09-04 Rödeby
Spår
Akl
256  
Uppfl
         
2011-09-25 SK Listerby
IPO
I
263  
Uppfl
         
2011-10-23 Karlskrona
IPO
II
249  
Uppfl
         












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Milahow Hedac / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-23 Ronneby
Lydn
III
211        
3:e p
   
2011-09-25 Växjö
Spår
Hkl
498,25  
Uppfl
         









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Terahof Catch Connie / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-07-08 Osby
Lydn
II
170,5            
1:a p
2011-08-07 Svalöv
Spår
Lkl
481,75  
Uppfl
         














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Fredrik Reinodt / LP I, LP II, SE AG(HOPP)CH Bennaz´Nhimbusz Axz-Ghasz / Pumi
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-03-13 Karlshamn
Lydn
III
194        
3:e p
   
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Lena Andersson / Riddarens Elisabeth Taylor / Dansk/Svensk Gårdshund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-08-26 Ronneby
Lydnad
I
100.50        
3:e p
   
                       
 
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Helene Edner / Eyegårdens Yulle-Noch / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-03-27 Hässleholm
Sök
Lkl
480,25  
Uppfl
         
2011-08-06 Ronneby
Sök
Hkl
538.75  
Uppfl
         
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Ingalill Nilsson/ Softstar's Absolutely Amazing / ISCWT  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-05-07 Rödeby
Lydn
I
180            
1:a p
2011-08-26 Ronneby
Lydn
II
124.50        
3:e p
   
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jennie Sandgren / Hjämsatösens Alissa / NSDTR
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-02-26 Karlshamn
Sök
Lkl
435  
Uppfl
         
2011-04-23 Ronneby
Lydn
II
146,5          
2:a p
 














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-09 Sölvesborg
Spår
Elit
585,25      
Cert
     
2011-04-16 Karlshamn
Spår
Elit
597,0      
Cert
     
2011-04-24 Kristianstad
Spår
Elit
585      
Cert
     
2011-05-08 Mönsterås
Spår
Elit
590      
Cert
     
2011-05-29 Rödeby
Spår
Elit
602      
Cert
     
2011-06-04 Karlskrona
Sök
Lkl
515  
Uppfl
         
2011-08-06 Tranås
Spår
Ekl
579,5      
Cert
     

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanna Karlsson / Ridgebow's Nandisa of Zazazele / Rhodesian ridgeback
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-17 ?
Lydnad
I
129        
3:e p
   
2011-05-07 ?
Lydnad
I
123,5        
3:e p
   
2011-05-18 ?
Lydnad
I
157,5          
2:a p
 















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anna-Katrine Linder / Hund's Sir-Albert / Perro de Agua Espanol
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-08-26 Ronneby
Lydnad
I
182,5              
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Krister Persson / Karmelhoffs Sayyeed/ Dobermann
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Carina Sjölin / Atlas/ Blandras
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Niklas Karlsson / Jinx Tiger/ Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Sanna Pettersson / Blackneck´s A Pixza / Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Caroline Salomonsson / Ravenclaws Elfida / Dobermann
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Catharina Salomonsson / Karmelhofs Panoz / Dobermann
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Lena Granell / Everotts Mylla / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nina Steinbach / Lp 1, Andhämtningens Zc Hanna/ Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-02-06 Tingsryd
Lydn
I
166            
1:a p
2011-05-07 Rödeby
Lydn
I
183,5            
1:a p









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nina Steinbach / LP 1, Havtornets Ruby Cabernet/ Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-10-02 Karlskrona
Lydn
I
179,5            
1:a p
2011-10-08 Ronneby
Lydn
I
168            
1:a p
2011-10-16 Rödeby
Lydn
I
187            
1:a p
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson / Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-03-11 Simrishamn
Spår
Lkl
460  
Uppfl
         
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Thomas Carlsson / Torneryds Sammi / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-09-04 Ronneby
Spår
Lkl
465.75  
Uppfl
         















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Karina Bergren / Frideborgs Fina /
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-08-26 Ronneby
Lydnad
I
140          
2:a p
 
 
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Marie-Louise Nilsson / Moormans Arc Flame / Labrador Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                     
                       















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Charlotte Ninov / Doorkeepers Nightshade Nanook / Aussie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-23 Ronneby
Spår
Akl
255,5  
Uppfl
         















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Caroline Haage / Timz / Blandras
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-02-06 Tingsryd
Lydn
I
177,5            
1:a p
2011-03-13 Karlshamn
Lydn
I
155          
2:a p
 
2011-04-02 Sölvesborg
Lydn
I
184            
1:a p
2011-04-16 Växjö
Lydn
I
156,5          
2:a p
 
2011-04-23 Ronneby
Lydn
I
174,5            
1:a p
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anna Persson / Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-23 Ronneby
Lydnad
I
177,5            
1:a p
2011-08-26 Ronneby
Lydnad
II
179.50            
1:a p
2011-09-04 Rödeby
Spår
Akl
306  
Uppfl
         
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Marie Mattiasson / Lp 1, Ziba / Blandras
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-04-23 Ronneby
Lydn
I
168,5            
1:a p
2011-05-07 Rödeby
Lydn
I
176,5            
1:a p
2011-06-03 Karlskrona
Lydn
I
146        
2:a p
 
2011-06-12 Rödeby
Lydn
I
137,5        
3:e p
   
2011-08-26 Ronneby
Lydn
I
171            
1:a p














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
AnnLouise Ingvarsson / Sundew´s Dedicated To Carole King / Cocker spaniel
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2011-08-26 Ronneby
Lydn
I
186            
1:a p