Om dina resultat inte finns med så kan det bero på att du inte mailat dem
Gör det när du tävlat!

Uppdaterat 2013-02-26

TÄVLINGSRESULTAT 2012

  Aktiva tävlande under 2012 (Klicka på hundhuvudet för enskilda resultat)
Bruks
IPO
Lydnad
Agility
Rally
Lena Andersson / Elsa / Riddarens Elisabeth Taylor
 
 
Eva Blomqvist / Falkentorps Lili / DSG
 
 
Eva Blomqvist / Ebba          
Karina Berggren / Zindra (Frideborgs Fina)
 
 
Helene Edner / Eyegårdens Yulle-Noch / Border Collie
 
 
Eva Gröndahl / Isfolkets Wild Thing / Briard
 
 
Carina Hall / Tea / Flatcoated Retriever / Shetland Sheepdog
 
 
Moa Hall / Jaffadays Understanding Tess / Shetland Sheepdog
 
 
Klicka här för resultat under 2005 Nils Hällgren / Memarkens Sudden / Golden Retriever
 
 
Britt-Marie Lindberg / Lovisa / Golden Retriever
 
 
Olle Ingvarsson / LP I Himlahunden "Myzan"
 
 
Eva Jeansson / Milahow Hedac / Hovawart
 
 
Eva Jeansson / Lp 2 Terahof Catch Connie / Hofvawart          
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
 
 
Hanna Karlsson / Ridgebow's Nandisa of Zazazele / Rhodesian ridgeback
 
 
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
 
 
Gertie Lundberg / Zmilla / Schäfer
 
 
Gertie Lundberg / Rasmus / Labrador Retriever          
Ingalill Nilsson/ Softstar's Absolutely Amazing / ISCWT
 
 
Charlotte Ninov / Nimbus
 
 
Mia Persson / SLCH SpårCH Mdella-Dexell / Golden Retriever
 
 
Mia Persson / Av Melica Felix Summer Bee / Golden Retriever          
Fredrik Reinodt / LP I, LP II, SE AG(HOPP)CH Bennaz´Nhimbusz Axz-Ghasz / Pumi
 
 
Fredrik Reinodt / Bennaz´ Asztor Ves-Ti / Pum          
Lorina Sandin / LP I Björkelund´s Cazpher / Rottweiler
 
 
Jenny Sandgren /Hjälmsatösens Alissa / NSDTR
 
 
Klicka här för resultat under 2005 Inki Sjösten / Memorix Yksi / Schäfer
 
 
Klicka här för resultat under 2005 Inki Sjösten / Fuerza´s Kaksi / Schäfer          
Roland Sjösten / SökCH SpårCH JM´s Bc Zelo / Border Collie
 
 
Jutta Schwandner / Paras Ystävän Mozz/ Border Collie
 
 
Nina Steinbach / Andhämtningens Zc Hanna/ Golden Retriever
 
 
Nina Steinbach / LP I, LP II Havtornets Ruby Cabernet          
Lena Granell / Everotts Mylla / Rottweiler          
Catharina Salomonsson / Karmelhofs Panoz / Dobermann          
Caroline Salomonsson / Ravenclaws Elfida / Dobermann          
Niklas Karlsson / Jinx Tiger/ Rottweiler          
Carina Sjölin / Atlas/ Blandras          
Anna-Katrine Linder / Hund's Sir-Albert / Perro de Agua Espanol          
Hanne Eriksson / Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever          
Marie-Louise Nilsson / Moormans Arc Flame / Labrador Retriever          
Charlotte Ninov / Doorkeepers Nightshade Nanook / Aussie          
Anna Persson / Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever          
Marie Mattiasson / Ziba / Blandras          
AnnLouise Ingvarsson / Sundew´s Dedicated To Carole King / Cocker spaniel          
Charlotte Evaldsson / Edcullen's Glade Act of Bravery / Chinese crested dog          
Charlotte Evaldsson / Sunshinepearls Zkywalker / Chinese crested dog          
Birgitta Björklund / Sniffer´s Ondra / Schäfer          
Bertil Friberg / Freijahusets Opal / Stabyhoun          
Karin Loodin / Inez / Shetland Sheepdog          
Karin Loodin / Disa / Shetland Sheepdog          
Tina Holmslykke / Nemo / Portugisisk vattenhund          
Marie Ekvall / Dazzling Flash Aslan          
Hanna Gustafsson / Fenvolds Flora          
Marie Björnlund / Wilma / Engelsk Springer Spaniel          
Ann-Lill Stark / Milovi's Kiwi / Cocker spaniel          
Solweig Johansson / Wintergold´s Ice Pearl / Golden retriever          
Nils Hällgren / Aim High Marte Meo / Golden retriever          
Thomas Carlsson / Torneryds Ymax / Schäfer          
Dorothy Johansson / Ritou´s Sunrize / Labrador retriever          






































 

 

 












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nils Hällgren / Memarkens Sudden/ Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
     
     






Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Britt-Marie Lindberg / Lovisa / Golden Retriever
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-04-29 Söderåsens BK 95       X  
2012-05-01 Bjuv 88       X  
2012-05-17 Ronneby 94       X X
2012-07-29 Torsås   79     X  
2012-08-18 Osby   91     X  
2012-09-23 Olofström   89     X X













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nils Hällgren / Aim High Marte Meo / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-10-06 Karlskrona Spår Akl 218,75 Gk            
2012-10-07 Sölvesborg Spår Akl 244,50   Uppfl          













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Roland Sjösten / SpårCH SökCH JM´s Bc Zelo / Border Collie  
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-02-25 Karlshamn
Sök
Elit
602,75      
Cert
     
2012-03-11 Svedala
Sök
Elit
598,25      
Cert
     
2012-05-26 Eksjö Sök Elit 598       Cert      
2012-06-30 Kumla Sök Elit 595       Cert      
2012-08-26 Skara - Bruks SM Sök Elit 509 Gk            
2012-09-09 Höör Sök Elit 596       Cert      
2012-09-30 Jönköping Sök Elit 589,25       Cert      
2012-10-21 Helsingborg Sök Elit 620       Cert      
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-05-01 Sävsjö 89       X  
2012-05-18 Karlskrona 93       X  
2012-07-29 Torsås 96       X X















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Inki Sjösten / Memorix Yksi / Schäfer
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-03-25 Saxnäs
Spår
Elit
609,75      
Cert
     
2012-04-08 Kristianstad
Spår
Elit
590      
Cert
     
2012-04-22 Jönköping
Spår
Elit
561.5    
Cp
       
2012-04-28 Oskarshamn Spår Elit 591       Cert      
2012-05-20 Nässjö Spår Elit 572,5       Cert      
2012-06-02 Falköping Spår Elit 572,25       Cert      
2012-06-03 Falköping Spår Elit 595       Cert      
2012-08-05 Tranås Spår Elit 584       Cert      
2012-08-26 Skara - Bruks SM Spår Elit 542     Cp        
2012-09-02 Kalmar Spår Elit 592       Cert      
2012-09-15 Karlskrona Spår Elit 572,25     Cp        
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Inki Sjösten / Fuerza´s Kaksi / Schäfer
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-04-01 Helsingborgs BK
79
     
X
 
2012-05-01 Sävsjö 97       X  
2012-05-18 Karlskrona 94       X X
2012-07-21 Simrishamn   96     X  
2012-07-29 Torsås   96     X  
2012-08-18 Osby   89     X X

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / SLCH SpårCH Mdella-Dexell / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / Av Melica Felix Summer Bee / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-08-04 Ronneby Sök Lkl 523.25   Uppfl          

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Gröndahl / Korad LP2 Isfolkets Wild Thing / Briard
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Lorina Sandin / Lp I, Lp II, Björkelund´s Cazpher / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jutta Schwandner / Paras Ystävän Mozz / "Frasse" / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-07-29 Tingsryd Lydnad Elit 253,5           2:a p  
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Falkentorps Lili / DSG
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Ebba / DSG
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2012-02-12 Karlshamn
Hoppklass II
1
2012-04-12 Kalmar
Agilityklass II
     
1
 
2012-05-26 Växjö Agilityklass II       Pinne 4  
2012-06-02 Falkenberg Agilityklass II       Pinne 5  
2012-07-08 Karlskrona   Hoppklass II   Pinne 2    
2012-07-21 Sjöbo   Hoppklass II   Pinne 3    
2012-07-21 Sjöbo Agilityklass II       Pinne 6  












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gertie Lundberg / Zmilla / Schäfer  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
                       
                       









 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gertie Lundberg / Rasmus / Labrador Retriever  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris














Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-09-30 Karlskrona IPO III 254 Gk            
2012-10-07 SK Listerby IPO III 268 Gk            












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Milahow Hedac / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Lp 2, Terahof Catch Connie / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-10-14 Rödeby Lydnad II 177,5             1:a p
2012-09-14 Ludvika Lydnad II 162,5             1:a p











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Fredrik Reinodt / LP I, LP II, SE AG(HOPP)CH Bennaz´Nhimbusz Axz-Ghasz / Pumi
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris









 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Fredrik Reinodt / Bennaz´ Asztor Ves-Ti / Pumi
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-08-17 Ronneby Lydnad I 178             1:a p
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Lena Andersson / Riddarens Elisabeth Taylor / Dansk/Svensk Gårdshund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
 
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Helene Edner / Eyegårdens Yulle-Noch / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-02-25 Karlshamn
Sök
Elit
475.75
GK
           
2012-05-27 Rödeby Spår Elit 528,75     Cp        
2012-11-03 Tollarp Spår Elit 556,75     Cp        
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Ingalill Nilsson/ Softstar's Absolutely Amazing / ISCWT  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jennie Sandgren / Hjämsatösens Alissa / NSDTR
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-04-21 Ronneby
Lydn
II
158,5          
2:a p
 














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-02-25 Karlshamn Sök Hkl 531,75   Uppfl          
2012-04-22 Karlshamn
Spår
Ekl
547,75    
Cp
       
2012-05-06 Mönsterås Spår Ekl 625,5       Cert      
2012-08-26 Skara - Bruks SM Spår Ekl 540,5 Gk            
2012-09-01 Öland Spår Ekl 566.50     Cp        

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanna Karlsson / Ridgebow's Nandisa of Zazazele / Rhodesian ridgeback
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-05-27 Norsborgs lokala kennelklubb Lydn I 142           2:a p  
2012-06-13 Haninge BK Lydn I 146           2:a p  
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-05-27 Norsborgs lokala kennelklubb 78       X  
2012-06-16 Nacka BK 95       X  
2012-07-21 Karlshamn 90       X X
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anna-Katrine Linder / Hund's Sir-Albert / Perro de Agua Espanol
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-09-02 Ronneby Spår Lkl 441.25 Gk            
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Carina Sjölin / Atlas/ Blandras
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Niklas Karlsson / Jinx Tiger/ Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Caroline Salomonsson / Ravenclaws Elfida / Dobermann
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-09-02 Ronneby Spår Lkl 399,75 Gk            
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Catharina Salomonsson / Karmelhofs Panoz / Dobermann
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-04-21 Olofström Spår Lkl 358 GK            
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Lena Granell / Everotts Mylla / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nina Steinbach / LP I, LP II, Andhämtningens Zc Hanna/ Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-03-11 Karlshamn
Lydn
II
173            
1:a p
2012-04-08 Kristianstad
Lydn
II
183            
1:a p
2012-04-21 Ronneby
Lydn
II
191            
1:a p









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nina Steinbach / LP I, LP II Havtornets Ruby Cabernet/ Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-03-31 Sölvesborg
Lydn
II
171,5            
1:a p
2012-04-13 Växjö
Lydn
II
171            
1:a p
2012-04-14 Växjö
Lydn
II
162            
1:a p
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson / Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-02-25 Karlshamn
Sök
Lkl
508,75  
Uppfl
         
2012-03-03 Simrishamn
Spår
Hkl
496  
Uppfl
         
2012-05-06 Njudung Spår Ekl 528     Cp        
2012-08-04 Ronneby Sök Hkl 517.00   Uppfl          
2012-09-09 Laholm Spår Ekl 501 Gk            
















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Karina Bergren / Frideborgs Fina /
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-05-05 Olofström Lydnad I 143,5           2:a p  
 
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Marie-Louise Nilsson / Moormans Arc Flame / Labrador Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                     
                       















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Charlotte Ninov / Doorkeepers Nightshade Nanook / Aussie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-09-02 Ronneby Spår Lkl 407,75 Gk            















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anna Persson / Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-04-21 Ronneby
Lydn
III
257            
1:a p
2012-09-02 Ronneby Spår Lkl 488   Uppfl          
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Marie Mattiasson / Lp1, Ziba / Blandras
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-04-21 Ronneby
Lydn
II
142,5          
2:a p
 
2012-05-06 Rödeby Lydn II 141,5           2:a p  
2012-08-17 Ronneby Lydn II 158           2:a p  
2012-11-24 Sölvesborg Lydn II 180,5             1:a p














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
AnnLouise Ingvarsson / Sundew´s Dedicated To Carole King / Cocker spaniel
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-08-20 Karlshamns HU 73       X  
2012-09-30 Sölvesborg 90       X  
2012-10-28 Söderåsen 80       X X
 
AnnLouise Ingvarsson / Snozan / Cocker spaniel

Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-10-28 Söderåsen 89       X  



















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Charlotte Evaldsson / Edcullen's Glade Act of Bravery / Chinese crested dog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-04-29 Söderåsens BK   82     X  










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Charlotte Evaldsson / Sunshinepearls Zkywalker / Chinese crested dog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-02-26 Boxholm
79
     
X
X
2012-04-29 Söderåsen   62        
2012-05-01 Bjuv   70     X  
2012-05-19 Osby   92     X  
2012-07-29 Torsås   72     X X
2012-08-04 Söderåsen     62      
2012-08-05 Söderåsen     64      














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Birgitta Björklund / Sniffer´s Ondra / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-04-21 Ronneby
Akl
Spår
261  
Uppfl
       
2012-09-29 Ronneby Lydn I 139         3:e p    















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Bertil Friberg / Freijahusets Opal / Stabyhoun
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-04-21 Ronneby
Akl
Spår
211
Gk
         















Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Karin Loodin / Disa / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2012-05-19 Höör
Hoppklass II
3
Karin Loodin / Inez / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2012-04-21 Njudung BK
Agilityklass II
Pinne 2
2012-04-22 Njudung BK
Agilityklass II
     
Pinne 3
 
2012-05-27 Växjö Agilityklass II       Pinne 3 (SM)  
2012-05-27 Växjö   Hoppklass II   Pinne 2    
2012-07-08 Karlskrona Agilityklass III   Pinne 1 (SM      
2012-07-13 Uppsala   Hoppklass II     Pinne 3  
















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Tina Holmslykke / Nemo / Portugisisk vattenhund
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-04-29 Söderåsens BK 71       X  
2012-09-30 Sölvesborg 89       X  
2012-10-27 Eslöv 89       X X
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Marie Ekvall / Dazzling Flash Aslan / Tysk spets, Mittelspetz
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-05-17 Ronneby 98       X  
















Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Hanna Gustafsson / Fenvolds Flora/ King Charles Cavalier Spaniel
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2012-08-12 Älmhult
Agilityklass I
1















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Marie Björnlund / Wilma / Engelsk Springer Spaniel
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-08-18 Osby 82       X  
2012-09-23 Olofström 95       X  
2012-09-29 Lund 87       X X

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Ann-Lill Stark / Milovi's Kiwi / Cocker spaniel
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2012-08-20 Karlshamns HU 89       X  
2012-09-23 Olofström 99       X  
2012-09-29 Sölvesborg 94       X X
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Solweig Johansson / Wintergold´s Ice Pearl / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-09-29 Ronneby Lydnad I 193             1:a p
2012-10-14 Rödeby Lydnad I 190,5             1:a p
2012-12-15 Kalmar Lydnad I 168,5             1;a p













 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Thomas Carlsson / Torneryds Ymax / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-11-11 Karlshamn Spår Akl 233,5   Uppfl          















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Dorothy Johansson / Ritou´s Sunrize / Labrador retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2012-11-24 Sölvesborg Lydnad I 169             1:a p















 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Carina Hall / Tea / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2012-07-08 Karlskrona
Agilityklass I
1
2012-08-04 Ystad Agilityklass I       1  

















 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Moa Hall / Jaffadays Understanding Tess / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2012-08-18 Öland
Hoppklass II
1
2012-08-19 Öland Agilityklass II       1