Om dina resultat inte finns med så kan det bero på att du inte mailat dem
Gör det när du tävlat!

Uppdaterat 2013-12-15

TÄVLINGSRESULTAT 2013

  Aktiva tävlande under 2013 (Klicka på hundhuvudet för enskilda resultat)
Bruks
IPO
Lydnad
Agility
Rally
Lena Andersson / Elsa / Riddarens Elisabeth Taylor
 
 
Eva Blomqvist / Falkentorps Lili / DSG
 
 
Eva Blomqvist / Ebba          
Eva Blomqvist / Iza          
Karina Berggren / Zindra (Frideborgs Fina)
 
 
Helene Edner / Eyegårdens Yulle-Noch / Border Collie
 
 
Eva Gröndahl / Isfolkets Wild Thing / Briard
 
 
Carina Hall / Tea / Flatcoated Retriever / Shetland Sheepdog
 
 
Moa Hall / Jaffadays Understanding Tess / Shetland Sheepdog
 
 
Britt-Marie Lindberg / Lovisa / Golden Retriever
 
 
Eva Jeansson / Milahow Hedac / Hovawart
 
 
Eva Jeansson / Lp 2 Terahof Catch Connie / Hofvawart          
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
 
 
Hanna Karlsson / Ridgebow's Nandisa of Zazazele / Rhodesian ridgeback
 
 
Hanna Karlsson / Wayosi A Kind of Magic / Rhodesian ridgeback          
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
 
 
Ingalill Nilsson/ Softstar's Absolutely Amazing / ISCWT
 
 
Charlotte Ninov / Nimbus
 
 
Mia Persson / Av Melica Felix Summer Bee / Golden Retriever          
Mia Persson / SLCH SpårCH Mdella-Dexell / Golden Retriever          
Fredrik Reinodt / LP I, LP II, SE AG(HOPP)CH Bennaz´Nhimbusz Axz-Ghasz / Pumi
 
 
Fredrik Reinodt / Bennaz´ Asztor Ves-Ti / Pum          
Lorina Sandin / LP I Björkelund´s Cazpher / Rottweiler
 
 
Jenny Sandgren /Hjälmsatösens Alissa / NSDTR
 
 
Klicka här för resultat under 2005 Inki Sjösten / Memorix Yksi / Schäfer
 
 
Klicka här för resultat under 2005 Inki Sjösten / Fuerza´s Kaksi / Schäfer          
Roland Sjösten / SökCH SpårCH JM´s Bc Zelo / Border Collie
 
 
Jutta Schwandner /Grejaskogens Wild Trixie / Kelpie
 
 
Nina Steinbach / LP1 LP2 LP3 RLDN RLDF RLDA RLDM Andhämtningens ZC Hanna "Bindie" / Golden Retriever
 
 
Nina SteinbachLP1 LP2 RLD N RLDF RLDA RLDM Havtornets Ruby Cabernet "Ebba" / Golden Retriever          
Lena Granell / Everotts Mylla / Rottweiler          
Catharina Salomonsson / Karmelhofs Panoz / Dobermann          
Caroline Salomonsson / Ravenclaws Elfida / Dobermann          
Emilia Nilsson / Hund's Sir-Albert / Perro de Agua Espanol          
Hanne Eriksson / Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever          
Hanne Eriksson /Aim High Mihmet Credo / Golden Retriever          
Marie-Louise Nilsson / Moormans Arc Flame / Labrador Retriever          
Charlotte Ninov / Doorkeepers Nightshade Nanook / Aussie          
Anna Persson / Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever          
Marie Mattiasson / Ziba / Blandras          
Charlotte Evaldsson / Edcullen's Glade Act of Bravery / Chinese crested dog          
Charlotte Evaldsson / Sunshinepearls Zkywalker / Chinese crested dog          
Birgitta Björklund / Sniffer´s Ondra / Schäfer          
Karin Loodin / Inez / Shetland Sheepdog          
Karin Loodin / Azta / Shetland Sheepdog          
Tina Holmslykke / Nemo / Portugisisk vattenhund          
Marie Ekvall / Dazzling Flash Aslan          
Hanna Gustafsson / Fenvolds Flora          
Hanna Gustafsson / Jacrisa's Louise-Odier "Molly" / Labrador retriever          
Marie Björnlund / Wilma / Engelsk Springer Spaniel          
Ann-Lill Stark / Milovi's Kiwi / Cocker spaniel          
Solweig Johansson / LP2 Wintergold´s Ice Pearl / Golden retriever          
Nils Hällgren / Aim High Marte Meo / Golden retriever          
Dorothy Johansson / Ritou´s Sunrize / Labrador retriever          
Carina Johansson / Bägbys Oryx Tr / Stabyhoun          
Magnus Pihlqvist / Försvarsmaktens Fizz / Schäfer          
Johan Ysner / Askungagårdens Garaij / Rottweiler          
Maria Brorsson / Black Track´s Oh My God / Chinese crested dog          
Jenny Hjalmarsson / Rasmus / Blandras          
Annie Lindahl / HM Bojs Caramelle / Jack Russell terrier          
Jessica Johansson / Night Ninja´s Electric Power/ Shetland Sheepdog          
Gun-Britt Harnemark / Somollis Shiny / Border Collie          
Thomas Carlsson / Torneryds Ymax / Schäfer          
David Hampel / Black Art´s Ami James /Belgisk vallhund/Groenendael          
Monica Carlsson / Tappra Ska-Jazza / Korthårig vorsteh          
Ulrika Fällgren / Eldflammans Kajsa Kavat / Golden Retriever          






































 

 

 



 
 
     
     






Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Britt-Marie Lindberg / Lovisa / Golden Retriever
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-08-17 Ronneby     85   X  
2013-08-31 Olofström     87   X  
2013-09-01 Åhus     94   X X













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nils Hällgren / Aim High Marte Meo / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-09-07 Ronneby Spår Lkl 543.50   Uppfl          













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Roland Sjösten / SpårCH SökCH JM´s Bc Zelo / Border Collie  
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-14 Tollarp Sök Ekl 617,5            
2013-06-01 Kalmar Sök Ekl 625,5            
2013-07-14 Mariestad Sök Ekl 589            
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-12 Ronneby   82     X  
2013-08-17 Ronneby   94     X  















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Inki Sjösten / Memorix Yksi / Schäfer
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-03-09 Ystad Spår Ekl 542,5            
2013-04-14 Söderåsen Spår Ekl 590            
2013-04-20 Herrljunga Spår Ekl 551,25     Cp        
2013-05-04 Vimmerby Spår Ekl 542,25     Cp        
2013-06-08 Tomten Spår Ekl 581,75     Cp        
2013-06-15 Oskarshamn Spår Ekl 550,5     Cp        
2013-07-27 Norrköping Spår Ekl 572,75            
2013-07-28 Norrköping Spår Ekl 591            
2013-09-14 Karlskrona Spår Ekl 591,5            
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-08-17 Ronneby 95       X  
2013-08-31 Olofström 88       X  
2013-09-28 Sölvesborg 77       X X
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Inki Sjösten / Fuerza´s Kaksi / Schäfer
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-12 Ronneby     87   X  
2013-05-25 Olofström     86   X  
2013-06-06 Hörby     78   X X


















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / Av Melica Felix Summer Bee / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-08-17 Ronneby 94       X  










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / SLCH SpårCH Mdella-Dexell / Golden Retriever
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-12 Ronneby 94       X  
2013-08-17 Ronneby 95       X  
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Gröndahl / Korad LP2 Isfolkets Wild Thing / Briard
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Lorina Sandin / Lp I, Lp II, Björkelund´s Cazpher / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jutta Schwandner / Grejaskogens Wild Trixie / Kelpie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-20 Ronneby Spår Akl 283   Uppfl          
2013-05-10 Karlskrona Lydnad I 174             1:a p
2013-09-14 Sölvesborg Spår Lkl 497,75   Uppfl          
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Falkentorps Lili / DSG
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-12-01 Karlshamn 87       X  

 












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Ebba / DSG
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-12-01 Karlshamn 82       X  

 












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Iza / Shetland sheepdog
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2013-08-18 Ystad I   X      














Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Milahow Hedac / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Lp 2, Terahof Catch Connie / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Fredrik Reinodt / LP I, LP II, SE AG(HOPP)CH Bennaz´Nhimbusz Axz-Ghasz / Pumi
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris









 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Fredrik Reinodt / Bennaz´ Asztor Ves-Ti / Pumi
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Lena Andersson / Riddarens Elisabeth Taylor / Dansk/Svensk Gårdshund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
 
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-08-17 Ronneby 76       X  
2013-12-01 Karlshamn 85       X  














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Helene Edner / Eyegårdens Yulle-Noch / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-01 Kristianstad Spår Ekl 565     Cp        
2013-04-14 Sölvesborg Spår Ekl 524,75     Cp        
2013-05-12 Karlskrona Spår Ekl 541,75     Cp        
2013-08-31 Öland Spår Ekl 563,5     Cp        
2013-09-08 Kalmar Spår Ekl 543     Cp        
2013-09-14 Karlskrona Spår Ekl 543,75     Cp        
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Ingalill Nilsson/ Softstar's Absolutely Amazing / ISCWT  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-10-26 Söderåsen 83       X  
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jennie Sandgren / Hjämsatösens Alissa / NSDTR
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-03-16 Åhus Spår Ekl 524,5 Gk            
2013-04-01 Kristianstad Spår Ekl 535.25 Gk            
2013-04-28 Karlshamn Spår Ekl 565,5     Cp        
2013-05-05 Mönsterås Spår Ekl 577            
2013-05-09 Karlskrona Spår Ekl 611,75            
2013-05-12 Karlskrona Spår Ekl 595            
2013-05-26 Rödeby Spår Ekl 559,50     Cp        

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanna Karlsson / Ridgebow's Nandisa of Zazazele "Disa" / Rhodesian ridgeback
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-04-28 Uppsala   X     83  
2013-05-25 Norsborg   X     70  










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Hanna Karlsson / Wayosi A Kind of Magic "Maggie" / Rhodesian ridgeback
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-18 Hölö-Mörkö 96       X  
2013-05-25 Norsborg 73       X  
2013-06-29 Vallentuna 95       X X















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Emilia Nilsson / Hund's Sir-Albert / Perro de Agua Espanol
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-10 Karlskrona 90       X  
2013-05-12 Ronneby 89       X  
2013-07-20 Karlshamn 94       X X
2013-08-17 Ronneby   87     X  
2013-09-28 Sölvesborg   84     X  
2013-12-01 Karlshamn   92     X X
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Catharina Salomonsson / Karmelhofs Panoz / Dobermann
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Lena Granell / Everotts Mylla / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-12 Ronneby 99       X  
2013-06-30 Simrishamn 89       X  
2013-07-20 Karlshamn 85       X X

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nina Steinbach / LP1 LP2 LP3 RLDN RLDF RLDA RLDM Andhämtningens ZC Hanna "Bindie" / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-03-10 Karlshamn Lydnad III 269,5             1:a p
2013-05-05 Rödeby Lydnad III 261,5             1:a p
2013-06-01 Kalmar Lydnad III 283             1:a p
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-10 Karlskrona 97       X  
2013-05-12 Ronneby 100       X  
2013-06-02 Karlshamn HU 99       X X
2013-07-20 Karlshamn   99     X  
2013-07-27 Torsås   100     X X
2013-08-17 Ronneby   94     X X
2013-08-31 Olofström     84   X  
2013-09-21 Sävsjö     97   X  
2013-09-28 Sölvesborg     90   X X
2013-10-05 Ystad       80 X  
2013-10-26 Söderåsen       100 X  
2013-12-01 Karlshamn       100 X X










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Nina Steinbach / LP1 LP2 RLD N RLD F RLD A RLD M Havtornets Ruby Cabernet "Ebba" / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-11-16 Sölvesborg Lydnad III 264             1:a p

Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-04-27 Sölvesborg 97       X  
2013-05-10 Karlskrona 99       X  
2013-05-12 Ronneby 96       X X
2013-05-18 Torsås   74     X  
2013-05-25 Olofström   96     X  
2013-06-02 Karlshamn HU   96     X X
2013-07-20 Karlshamn     96   X  
2013-07-27 Torsås     86   X  
2013-08-17 Ronneby     85   X X
2013-08-31 Olofström       81 X  
2013-09-21 Sävsjö       85 X  
2013-09-28 Sölvesborg       88 X M
2013-10-05 Ystad       93 X  
2013-10-26 Söderåsen       98 X  
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson / Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-03-09 Ystad Spår Ekl 532,25     Cp        
2013-03-16 Åhus Spår Ekl 565,5            
2013-04-01 Kristianstad Spår Ekl 561,25     Cp        
2013-04-13 Sölvesborg Spår Ekl 552,5     Cp        
2013-04-27 Oskarshamn Spår Ekl 583     Cp        
2013-05-09 Karlskrona Spår Ekl 532,75     Cp        
2013-05-12 Karlskrona Spår Ekl 556.25     Cp        
2013-09-08 Kalmar Spår Ekl 580,75     Cp        
2013-10-06 Simrishamn Spår Ekl 583,75            
2013-10-28 Kristianstad Spår Ekl 524,75     Cp        











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson /Aim High Mihmet Credo / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-20 Ronneby Spår Akl 283,75   Uppfl          
2013-09-07 Ronneby Spår Lkl 492.75   Uppfl          

















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Karina Bergren / Frideborgs Fina /
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
 
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Marie-Louise Nilsson / Moormans Arc Flame / Labrador Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                     
                       















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Charlotte Ninov / Doorkeepers Nightshade Nanook / Aussie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anna Persson / Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-06 Sölvesborg Lydn Elit 263,5             1:a p
2013-09-28 Ronneby Lydn Elit 285             1:a p
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Marie Mattiasson / Lp1, Ziba / Blandras
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Charlotte Evaldsson / Edcullen's Glade Act of Bravery / Chinese crested dog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Charlotte Evaldsson / Sunshinepearls Zkywalker / Chinese crested dog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-10 Karlskrona     82   X  
2013-05-25 Kristianstad     78   X  
2013-06-06 Hörby     71   X X














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Birgitta Björklund / Sniffer´s Ondra / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris

















Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Rally  
Karin Loodin / Azta / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-09-15 Höganäs 93       X  
2013-10-26 Söderåsen 84       X  
2013-12-01 Karlshamn 92       X X

Karin Loodin / Inez / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT

Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-07-20 Karlshamn 72       X  
2013-09-15 Höganäs 78       X  
2013-10-26 Söderåsen 85       X X
2013-12-01 Karlshamn   73     X  




















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Marie Ekvall / Dazzling Flash Aslan / Tysk spets, Mittelspetz
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-12 Ronneby 84       X  
2013-12-01 Karlshamn 94       X X
















Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Hanna Gustafsson / Fenvolds Flora/ King Charles Cavalier Spaniel
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
               














 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Hanna Gustafsson / Jacrisa's Louise-Odier "Molly" / Labrador retriever
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2013-06-23 Ronneby   1   X    
2013-08-11 Nybro   1   X    
2013-09-06 Karlshamn HU 1   X      
2013-09-21 Emmaboda   1     X  
2013-09-28 Göinge Broby 1     X    













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Marie Björnlund / Wilma / Engelsk Springer Spaniel
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Ann-Lill Stark / Milovi's Kiwi / Cocker spaniel
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-07-20 Karlshamn   85     X  
2013-08-17 Ronneby   82     X  
2013-08-24 Osby   94     X X
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Solweig Johansson / LP2 Wintergold´s Ice Pearl / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-03-10 Nybro Lydnad II 166,5             1:a p
2013-04-20 Ronneby Lydnad II 154           2:a p  
2013-05-10 Karlskrona Lydnad II 158,5           2:a p  
2013-06-01 Kalmar Lydnad II 178.5             1:a p
2013-06-16 Torsås Lydnad II 178.5             1:a p
2013-09-28 Ronneby Lydnad III 222         3:e p    















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Dorothy Johansson / Ritou´s Sunrize / Labrador retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-20 Ronneby Spår Akl 241   Uppfl          
2013-09-07 Ronneby Spår Lkl 491.75   Uppfl          















 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Carina Hall / Tea / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3

CERT

2013-02-10 Karlshamns HU II   X      
2013-06-02 Växjö BK II     X    
2013-06-23 Ronneby BK II       X  
2013-08-11 Nybro BK II       X  

















 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Moa Hall / Jaffadays Understanding Tess / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2013-04-13 Kalmar BK   II X      
2013-04-20 Njudung BK   II   X    
2013-06-02 Växjö BK   II     X  
2013-08-11 Nybro BK   II     X  
2013-08-17 Ystad BK   II     X  
2013-08-31 Älmhult BK   II     X  
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Carina Johansson / Bägbys Oryx Tr / Stabyhoun
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-20 Ronneby Lydnad I 167             1:a p
2013-09-28 Ronneby Lydnad I 162             1:a p
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Magnus Pihlqvist / Försvarsmaktens Fizz / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-20 Ronneby Spår Akl 218.75 Gk            


















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Johan Ysner / Askungagårdens Garaij / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-04-28 Kalmar Spår Akl 248,5   Uppfl          
2013-09-15 Kalmar Spår Lkl 514   Uppfl          
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Maria Brorsson / Black Track´s Oh My God / Chinese crested dog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-05-10 Karlskrona     75   X  
















Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Jenny Hjalmarsson / Rasmus / Bl ras
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2013-06-23 Ronneby I   X      
2013-06-30 Simrishamn I     X    
2013-07-06 Svalöv I       X  
2013-08-17 Ystad   I X      
2013-09-21 Emmaboda   I   X    
2013-09-21 Emmaboda   I     X  

















 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Annie Lindahl / HM Bojs Caramelle / Jack Russel terrier
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2013-07-06 Svalöv I   X      















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Jessica Johansson / Night Ninja´s Electric Power/ Shetland Sheepdog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-08-17 Ronneby   96     X  















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gun-Britt Harnemark / Somollis Shiny / Border Collie
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-08-17 Ronneby     56      














 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Thomas Carlsson / Torneryds Ymax / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-09-07 Ronneby Spår Lkl 477.50   Uppfl          















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
David Hampel / Black Art´s Ami James / Belgisk vallhund/Groenendael
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-09-28 Ronneby Lydnad I 170,5             1:a p















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Carlsson / Tappra Ska-Jazza / Korthårig vorsteh
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-09-28 Ronneby Lydnad I 174,5             1:a p

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Ulrika Fällgren / Eldflammans Kajsa Kavat / Golden Retriever
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2013-10-26 Söderåsen 80       X  
2013-12-01 Karlshamn 73       X  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2013-07-28 Tingsryd Lydnad I 152,5           2:a p  
2013-11-16 Sölvesborg Lydnad I 184,5             1:a p