Om dina resultat inte finns med så kan det bero på att du inte mailat dem
Gör det när du tävlat!

Uppdaterat 2015-01-19

TÄVLINGSRESULTAT 2014

  Aktiva tävlande under 2013 (Klicka på hundhuvudet för enskilda resultat)
Bruks
IPO
Lydnad
Agility
Rally
Lena Andersson / Elsa / Riddarens Elisabeth Taylor
 
 
Lena Andersson / Ekeröds Vera / Dansk/Svensk Gårdshund          
Eva Blomqvist / Falkentorps Lili / DSG
 
 
Eva Blomqvist / Ebba          
Eva Blomqvist / Iza          
Karina Berggren /Bea
 
 
Helene Edner / Eyegårdens Yulle-Noch / Border Collie
 
 
Eva Gröndahl / Isfolkets Wild Thing / Briard
 
 
Carina Hall / Tea / Flatcoated Retriever / Shetland Sheepdog
 
 
Moa Hall / Jaffadays Understanding Tess / Shetland Sheepdog
 
 
Britt-Marie Lindberg / Lovisa / Golden Retriever
 
 
Eva Jeansson / Lp 2 Terahof Catch Connie / Hofvawart          
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
 
 
Hanna Karlsson / Ridgebow's Nandisa of Zazazele / Rhodesian ridgeback
 
 
Hanna Karlsson / Wayosi A Kind of Magic / Rhodesian ridgeback          
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
 
 
Ingalill Nilsson/ Softstar's Absolutely Amazing / ISCWT
 
 
Ingalill Nilsson/ Fyra Tassar’s French Kiss / ISCWT          
Mia Persson / Av Melica Felix Summer Bee / Golden Retriever          
Mia Persson / SLCH SpårCH Mdella-Dexell / Golden Retriever          
Fredrik Reinodt / LP I, LP II, SE AG(HOPP)CH Bennaz´Nhimbusz Axz-Ghasz / Pumi
 
 
Fredrik Reinodt / Bennaz´ Asztor Ves-Ti / Pumi          
Lorina Sandin / LP I Björkelund´s Cazpher / Rottweiler
 
 
Jenny Sandgren /Hjälmsatösens Alissa / NSDTR
 
 
Klicka här för resultat under 2005 Inki Sjösten / Memorix Yksi / Schäfer
 
 
Klicka här för resultat under 2005 Inki Sjösten / Fuerza´s Kaksi / Schäfer          
Roland Sjösten / SökCH SpårCH JM´s Bc Zelo / Border Collie
 
 
Roland Sjösten / Tendings Skyey / Border Collie          
Jutta Schwandner /Grejaskogens Wild Trixie / Kelpie
 
 
Nina Steinbach / LP1 LP2 LP3 RLDN RLDF RLDA RLDM Andhämtningens ZC Hanna "Bindie" / Golden Retriever
 
 
Nina SteinbachLP1 LP2 RLD N RLDF RLDA RLDM Havtornets Ruby Cabernet "Ebba" / Golden Retriever          
Lena Granell / Everotts Mylla / Rottweiler          
Catharina Salomonsson / Karmelhofs Panoz / Dobermann          
Caroline Salomonsson / Ravenclaws Elfida / Dobermann          
Emilia Nilsson / Hund's Sir-Albert / Perro de Agua Espanol          
Hanne Eriksson / Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever          
Hanne Eriksson /Aim High Mihmet Credo / Golden Retriever          
Marie-Louise Nilsson / Moormans Arc Flame / Labrador Retriever          
Anna Persson / Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever          
Marie Mattiasson / Ziba / Blandras          
Charlotte Evaldsson / Edcullen's Glade Act of Bravery / Chinese crested dog          
Charlotte Evaldsson / Sunshinepearls Zkywalker / Chinese crested dog          
Birgitta Björklund / Sniffer´s Ondra / Schäfer          
Karin Loodin / Inez / Shetland Sheepdog          
Karin Loodin / Azta / Shetland Sheepdog          
Tina Holmslykke / Nemo / Portugisisk vattenhund          
Marie Ekvall / Dazzling Flash Aslan          
Marie Ekvall / Sumo/ Jaktcocker          
Hanna Gustafsson / Fenvolds Flora          
Hanna Gustafsson / Zita          
Hanna Gustafsson / Jacrisa's Louise-Odier "Molly" / Labrador retriever          
Marie Björnlund / Wilma / Engelsk Springer Spaniel          
Ann-Lill Stark / Milovi's Kiwi / Cocker spaniel          
Solweig Johansson / LP2 Wintergold´s Ice Pearl / Golden retriever          
Nils Hällgren / Aim High Marte Meo / Golden retriever          
Dorothy Johansson / Ritou´s Sunrize / Labrador retriever          
Carina Johansson / Bägbys Oryx Tr / Stabyhoun          
Magnus Pihlqvist / Försvarsmaktens Fizz / Schäfer          
Johan Ysner / Askungagårdens Garaij / Rottweiler          
Maria Brorsson / Black Track´s Oh My God / Chinese crested dog          
Jenny Hjalmarsson / Rasmus / Blandras          
Annie Lindahl / HM Bojs Caramelle / Jack Russell terrier          
Jessica Johansson / Night Ninja´s Electric Power/ Shetland Sheepdog          
Gun-Britt Harnemark / Somollis Shiny / Border Collie          
Gun-Britt Harnemark / Sommollis Rosalind / Border Collie          
Thomas Carlsson / Torneryds Ymax / Schäfer          
David Hampel / Black Art´s Ami James /Belgisk vallhund/Groenendael          
Monica Carlsson / Tappra Ska-Jazza / Korthårig vorsteh          
Ulrika Fällgren / Eldflammans Kajsa Kavat / Golden Retriever          
Martin Pettersson / Ebafarmens Lacoste / Schäfer          
Rose-Marie Olsson / Terahof Elton John / Hofvawart          
Eva Gren / Red Divaz Penelope Be For Rave On / Briard          
Alf Svedberg / Tonedos Super Honey / Border collie          
Anette Robertsson / Meabbies Access / Kelpie          
Julia Gummesson / Hedda / Papillon          
Christer Persson / Birdie Nam Nam Dc´s Shot And Go / Golden retriever          
Kenneth Lindfalk / My Nr One Qi / Border collie          
Kenneth Lindfalk /My Nr One Flow / Border collie          
Johanna Nilsson / Zarxs Znowstorm / Rottweiler          







 
 
     
     






Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Britt-Marie Lindberg / Lovisa / Golden Retriever
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nils Hällgren / Aim High Marte Meo / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-04-13 Karlskrona Spår Hkl 501,75   Uppfl          













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Roland Sjösten / SpårCH SökCH JM´s Bc Zelo / Border Collie  
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-04-21 Kristianstad Spår Ekl 603       Cert      
2014-04-26 Oskarshamn Spår Ekl 598       Cert      
2014-05-03 Falbygden Spår Ekl 594       Cert      
2014-06-01 Karlskrona Spår Ekl 591,5       Cert      
2014-06-07 Tomten Spår Ekl 625       Cert      
2014-08-31 Nynäshamn SM Spår Ekl 556,75     Cp        
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-05-11 Ronneby   95     X X










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Roland Sjösten /  Tendings Skyey / Border Collie  
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-04-12 Skurup Spår Akl 294   Uppfl          
2014-05-17 Oskarshamn Spår Lkl 560   Uppfl          
2014-10-18 Olofström Sök Lkl 534   Uppfl          















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Inki Sjösten / Memorix Yksi / Schäfer
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-03-24 Saxnäs Spår Ekl 581,25     Cp        
2014-04-12 Sölvesborg Spår Ekl 578,5     Cp        
2014-04-20 Kristianstad Spår Ekl 541     Cp        
2014-05-03 Falbygden Spår Ekl 584     Cp        
2014-06-07 Tomten Spår Ekl 576     Cp        
2014-09-13 Karlskrona Spår Ekl 543,75     Cp        
2014-11-01 Tollarp Spår Ekl 538,5     Cp        
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-05-11 Ronneby   98     X  
2014-08-23 Ronneby   93     X  

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / Av Melica Felix Summer Bee / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / SLCH SpårCH Mdella-Dexell / Golden Retriever
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jutta Schwandner / Grejaskogens Wild Trixie / Kelpie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-02-08 Karlshamn Lydn II 165             1:a p
2014-04-13 Karlskrona Spår Hkl 502,25   Uppfl          
2014-09-13 Karlskrona Spår Ekl 531 Gk            
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Falkentorps Lili / DSG
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-01-11 Sölvesborg 91       X  
2014-07-19 Karlshamn 93       X X
2014-11-30 Karlshamn   76     X  

 












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Ebba / DSG
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2014-02-09 Karlshamns HU III   X      
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-01-11 Sölvesborg 97       X  
2014-07-19 Karlshamn 88       X X
2014-11-30 Karlshamn   65        

 












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Iza / Shetland sheepdog
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2014-04-26 Lomma I   X      
2014-04-26 Lomma   I X      
2014-05-25 Halmstad I       X  
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-09-07 Karlshamn 97       X  
2014-11-30 Karlshamn 90       X  











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Lp 2, Terahof Catch Connie / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Fredrik Reinodt / LP I, LP II, SE AG(HOPP)CH Bennaz´Nhimbusz Axz-Ghasz / Pumi
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris









 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Fredrik Reinodt / Bennaz´ Asztor Ves-Ti / Pumi
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Lena Andersson / Riddarens Elisabeth Taylor / Dansk/Svensk Gårdshund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
 
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-01-11 Sölvesborg 76       X X
2014-08-23 Ronneby   71     X  
2014-09-27 Sölvesborg   78     X  
2014-10-04 Karlskrona   79     X X










 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Lena Andersson / Ekeröds Vera / Dansk/Svensk Gårdshund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-08-30 Olofström 79       X  
2014-09-27 Sölvesborg 81       X  
2014-11-30 Karlshamn 63          













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Helene Edner / Eyegårdens Yulle-Noch / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-03-09 Ystad Spår Ekl 546,25     Cp        
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Ingalill Nilsson/ Softstar's Absolutely Amazing / ISCWT  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-01-11 Sölvesborg 97       X  
2014-04-13 Lund 97       X X
2014-05-11 Ronneby   83     X  
2014-06-07 Karlshamn HU   83     X  
2014-09-07 Karlshamn   89     X X









 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Ingalill Nilsson/ Fyra Tassar’s French Kiss / ISCWT  
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-04-13 Lund 86       X  














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jennie Sandgren / Hjämsatösens Alissa / NSDTR
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-03-24 Saxnäs Spår Ekl 600       Cert      
2014-03-30 Simrishamn Spår Ekl 568     Cp        
2014-04-13 Växjö Spår Ekl 619       Cert      
2014-05-04 Mönsterås Spår Ekl 586       Cert      
2014-05-25 Rödeby Spår Ekl 590       Cert      
2014-09-06 Kalmar Spår Ekl 607,25       Cert      
2014-09-13 Karlskrona Spår Ekl 545     Cp        

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanna Karlsson / Ridgebow's Nandisa of Zazazele "Disa" / Rhodesian ridgeback
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Hanna Karlsson / Wayosi A Kind of Magic "Maggie" / Rhodesian ridgeback
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Emilia Nilsson / Hund's Sir-Albert / Perro de Agua Espanol
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Lena Granell / Everotts Mylla / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-06-07 Karlshamn HU   86     X  
2014-09-27 Sölvesborg   80     X  

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nina Steinbach / LP1 LP2 LP3 RLDN RLDF RLDA RLDM Andhämtningens ZC Hanna "Bindie" / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-01-11 Sölvesborg       99 X  
2014-04-13 Lund       96 X  
2014-04-26 Sölvesborg       100 X  
2014-05-03 Älmhult       89 X  
2014-05-10 Kristianstad       94 X  
2014-05-11 Ronneby       92 X  
2014-05-24 Olofström       96 X  
2014-05-24 Olofström       98 X  
2014-05-30 Karlskrona       76 X  
2014-06-07 Karlshamn HU       99 X  
2014-06-14 Ystad       95 X  
2014-07-06 Ronneby       99 X  
2014-07-27 Torsås       100 X  
2014-09-14 Hässleholm       100 X  
2014-09-21 Sundsvall SM       387 5:a  
2014-09-27 Sölvesborg       84 X  
2014-10-05 Hörby       100 X  
2014-10-11 Oxie       96 X  
2014-10-12 Helsingborg       100 X  
2014-11-30 Karlshamn       98 X  










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Nina Steinbach / LP1 LP2 RLD N RLD F RLD A RLD M Havtornets Ruby Cabernet "Ebba" / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris

Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-04-26 Sölvesborg       90 X  
2014-05-03 Älmhult       87 X  
2014-05-10 Kristianstad       96 X  
2014-05-24 Olofström       93 X  
2014-05-31 Karlskrona       98 X  
2014-06-07 Karlshamn HU       99 X  
2014-06-14 Ystad       96 X  
2014-07-27 Torsås       95 X  
2014-09-14 Hässleholm       100 X  
2014-09-27 Sölvesborg       95 X  
2014-10-05 Hörby       90 X  
2014-10-11 Oxie       96 X  
2014-10-12 Helsingborg       97 X  
2014-11-30 Karlshamn       100 X  
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson / SpårCH Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-04-20 Kristianstad Spår Ekl 543     Cp        
2014-09-13 Karlskrona Spår Ekl 611,25       Cert      
2014-10-25 Kristianstad Sök Ekl 552.5       Cert      











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson /Aim High Mihmet Credo / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-04-12 Tranås Spår Hkl 488,5   Uppfl          

















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Karina Bergren / Bea /
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-08-23 Ronneby 76       X  
2014-09-27 Sölvesborg 72       X  
2014-10-04 Karlskrona 86       X X
2014-11-30 Karlshamn   91     X  
 
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
   













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anna Persson / SLCH Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-09-27 Ronneby Lydnad Elit 283,5             1:a p
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Marie Mattiasson / Lp1, Ziba / Blandras
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Charlotte Evaldsson / Edcullen's Glade Act of Bravery / Chinese crested dog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Charlotte Evaldsson / Sunshinepearls Zkywalker / Chinese crested dog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-05-11 Ronneby       74 X  
2014-05-31 Karlskrona       77 X  
2014-07-06 Ronneby       71 X  
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2014-09-21 Åhus I   X      















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Birgitta Björklund / Sniffer´s Ondra / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris

















Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Rally  
Karin Loodin / Azta / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2014-03-22 Värnamo I   X      
2014-04-12 Trelleborg   I X      
2014-04-26 Lomma I     X    
2014-04-26 Lomma   I   X    
2014-05-03 Ronneby   I     X  
2014-05-10 Forsakar   I     X  
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-01-11 Sölvesborg   71     X  
2014-11-30 Karlshamn   50        

Karin Loodin / Inez / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT

Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-01-11 Sölvesborg   89     X  
2014-07-19 Karlshamn   91     X  
2014-11-30 Karlshamn   87     X X




















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Marie Ekvall / Dazzling Flash Aslan / Tysk spets, Mittelspetz
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-08-23 Ronneby   85     X  
2014-10-04 Karlskrona   96     X  
2014-11-30 Karlshamn   87     X X










 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Marie Ekvall / Sumo/ Jaktcocker
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-08-23 Ronneby 87       X  
2014-11-30 Karlshamn 100       X X
















Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Hanna Gustafsson / Fenvolds Flora/ King Charles Cavalier Spaniel
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
               









Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Hanna Gustafsson / Zita
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2014-06-06 Växjö I   X      
2014-06-29 Karlskrona I     X    
2014-07-05 Kalmar I       X  
2014-08-24 Hässleholm I       X  
2014-08-24 Hässleholm   I     X  
2014-09-21 Åhus   I     X  
2014-09-21 Åhus I       X  
2014-10-05 Tollarp   I     X  














Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Kristina Gustafsson / Jacrisa's Louise-Odier "Molly" / Labrador retriever
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2014-04-21 Osby I       X  
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-07-06 Ronneby 76       X  
2014-07-19 Karlshamn 92       X  
2014-07-27 Torsås 99       X X
2014-11-30 Karlshamn   84     X  

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Ann-Lill Stark / Milovi's Kiwi / Cocker spaniel
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-04-26 Sölvesborg     93   X  
2014-05-03 Älmhult     85   X  
2014-05-24 Olofström     90   X X
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Solweig Johansson / LP2 Wintergold´s Ice Pearl / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Dorothy Johansson / Ritou´s Sunrize / Labrador retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-02-08 Karlshamn Lydn II 168,5             1:a p
2014-09-06 Ronneby Spår Hkl 527   Uppfl          















 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Carina Hall / Tea / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3

CERT


















 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Moa Hall / Jaffadays Understanding Tess / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Carina Johansson / Bägbys Oryx Tr / Stabyhoun
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-11-08 Karlshamn Spår Akl 234.5   Uppfl          
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Magnus Pihlqvist / Försvarsmaktens Fizz / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Johan Ysner / Askungagårdens Garaij / Rottweiler
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-09-06 Ronneby Spår Hkl 509,5   Uppfl          
2014-09-28 Nybro Sök Lkl 524   Uppfl          
















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Maria Brorsson / Black Track´s Oh My God / Chinese crested dog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
















Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Jenny Hjalmarsson / Rasmus / Bl ras
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2014-02-09 Karlshamns HU II   X      
2014-02-09 Karlshamns HU   II X      
2014-06-29 Karlskrona II     X    
2014-07-05 Kalmar II       X  















 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Annie Lindahl / HM Bojs Caramelle / Jack Russel terrier
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Jessica Johansson / Night Ninja´s Electric Power/ Shetland Sheepdog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-11-30 Karlshamn 90       X  















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gun-Britt Harnemark / Somollis Shiny / Border Collie
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gun-Britt Harnemark / Sommollis Rosalind / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-04-27 Rödeby Lydnad I 161             1:a p












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Thomas Carlsson / Torneryds Ymax / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-05-17 Oskarshamn Spår Hkl 515,5   Uppfl          
2014-09-13 Karlskrona Spår Ekl 536,5     Cp        















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
David Hampel / Black Art´s Ami James / Belgisk vallhund/Groenendael
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris















 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Carlsson / Tappra Ska-Jazza / Korthårig vorsteh
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-11-08 Karlshamn Spår Akl 261   Uppfl          

















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Ulrika Fällgren / Eldflammans Kajsa Kavat / Golden Retriever
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-06-07 Karlshamn HU 86       X X
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-11-08 Karlshamn Spår Akl 255,5   Uppfl          












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Martin Pettersson / Ebafarmens Lacoste / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-04-19 Ronneby Spår Akl 249.5   Uppfl          
2014-09-06 Ronneby Spår Lkl 481,75 Godk            














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Rose-Marie Olsson / Terahof Elton John / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-04-21 Eslöv Spår Akl 271,5   Uppfl          
2014-06-08 Åseda Lenhovda Spår Lkl 353,75 Gk            
2014-11-16 Åhus Spår Lkl 400,5 Gk            














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Eva Gren / Red Divaz Penelope Be For Rave On / Briard
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-07-05 Ronneby 76       X  
2014-07-06 Ronneby 83       X  
2014-07-19 Karlshamn 97       X X
2014-09-27 Sölvesborg   90     X  
2014-10-05 Växjö   72     X  
2014-10-19 Alvesta Hundklubb   79     X X














 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Alf Svedberg / Tonedos Super Honey / Border collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-09-07 Mönsterås Spår Akl 293   Uppfl          
2014-11-09 Tollarp Spår Lkl 503,5   Uppfl          















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anette Robertsson / Meabbies Access / Kelpie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-07-27 Tingsryd Lydnad I 171,5             1:a p
2014-09-20 Lessebo Spår Akl 269   Uppfl          




 
 
     
     






Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Julia Gummesson / Hedda / Papillon
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-10-04 Karlskrona 71       X  
2014-11-30 Karlshamn 80       X  











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Christer Persson / Birdie Nam Nam Dc´s Shot And Go / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-09-27 Ronneby Lydnad I 183.5             1:a p

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Kenneth Lindfalk / My Nr One Qi / Border collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-08-17 Torsås Lydn Elit 293             1:a p
2014-09-06 Lessebo Lydn Elit 298,5             1:a p
2014-09-27 Ronneby Lydn Elit 265,5             1:a p
2014-10-04 Karlskrona Lydn Elit 270,5             1:a p
2014-10-12 Rödeby Lydn Elit 275,5             1:a p
2014-10-19 Göinge-Broby Lydn Elit 281,5             1:a p
2014-10-26 Emmaboda Lydn Elit 287             1:a p
2014-11-08 Lessebo Akl Sök 302   Uppfl          
Kenneth Lindfalk /My Nr One Flow / Border collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2014-08-22 Kristianstad Lydn III 269             1:a p
2014-09-06 Lessebo Lydn III 288,5             1:a p

 







 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Johanna Nilsson / Zarxs Znowstorm / Rottweiler
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2014-11-30 Karlshamn 80       X