Om dina resultat inte finns med så kan det bero på att du inte mailat dem
Gör det när du tävlat!

Uppdaterat 2017-01-17

TÄVLINGSRESULTAT 2016











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nils Hällgren / Aim High Marte Meo / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-05-05 Karlskrona Spår Ekl 584,25     Cp        
2016-05-08 Karlskrona Spår Ekl 554,5     Cp        













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jutta Schwandner / Grejaskogens Wild Trixie / Kelpie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-05-01 Rödeby Spår Ekl 539,75     Cp        
2016-05-05 Karlskrona Spår Ekl 549,5     Cp        
2016-05-29 Nässjö Spår Ekl 587,5       Cert      
2016-08-06 Tranås Spår Ekl 551,5     Cp        
2016-09-25 Sölvesborg Nordic Style Spår NS ? Godk            











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Lp 2, Terahof Catch Connie / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-02 Karlshamn Spår Hkl 532,5   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-09 Sölvesborg Spår Ekl 542,5       Cert      
2016-04-24 Kalmar Spår Ekl 578,75       Cert      
2016-05-01 Rödeby Spår Ekl 589       Cert      











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson / SpårCH Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-03-20 Saxnäs Spår Ekl 599,75       Cert      











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson /Aim High Mihmet Credo / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-03 Karlshamn Spår Ekl 522 Gk            
2016-08-06 Tranås Spår Ekl 542,25 Gk            
2016-08-07 Tranås Spår Ekl 516,5 Gk            












 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Karina Bergren / Bea /
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-01-16 Sölvesborg     76   X  











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anna Persson / SLCH Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Rally  
Karin Loodin / Zvea / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-04-10 Landskrona 1     X    
2016-04-16 Kalmar   1   X    
2016-10-09 Karlshamn 1       X  
2016-10-09 Karlshamn   1     X  
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad

Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
Karin Loodin / Moa / Tysk Jaktmarker
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-05-21 Halmstad 1   X      
2016-05-21 Halmstad   1     X  
Karin Loodin / Azta / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-04-16 Kalmar   II     X  
2016-04-23 Lomma   II     X  
2016-05-21 Halmstad   II     X  







Karin Loodin / Lova / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-08-07 Ystad   I X      
2016-08-27 Forsakar I   X      


















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Dorothy Johansson / Ritou´s Sunrize / Labrador retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-09 Sölvesborg Spår Ekl 533,25 Godk            
2016-05-01 Rödeby Spår Ekl 529,25 Godk            
2016-09-25 Sölvesborg Nordic Style Spår NS 533,25 Godk            












Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Jenny Hjalmarsson / Rasmus / Bl ras
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-02-13 Karlshamn III   SM-pinne      












 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Jenny Hjalmarsson / Jack / Bl ras
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-04-10 Landskrona   1 X      
2016-04-16 Kalmar   1   X    











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gun-Britt Harnemark / Sommollis Rosalind / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Carlsson / Tappra Ska-Jazza / Korthårig vorsteh
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Ulrika Fällgren / Eldflammans Kajsa Kavat / Golden Retriever
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Martin Pettersson / Ebafarmens Lacoste / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Rose-Marie Olsson / Terahof Elton John / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Eva Gren / Red Divaz Penelope Be For Rave On / Briard
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
               
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Alf Svedberg / Tonedos Super Honey / Border collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-16 Ronneby Lydnad 2 177             1:a p
2016-04-09 Sölvesborg Spår Ekl 543 Gk            












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anette Robertsson / Meabbies Access / Kelpie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-05-01 Rödeby Spår Ekl 468,5 Gk            
2016-05-05 Karlskrona Spår Ekl 435,75 Gk            
2016-07-22 Kungsbacka Lydn II 165             1:a p








Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Julia Gummesson / Menines yes it's still me "Hedda" / Papillon
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-07-22 Burlöv     74   X  
2016-07-22 Burlöv     94   X  
2016-08-06 Burlöv     94   X X
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-04-10 Landskrona   I X      
2016-04-16 Kalmar   I   X    
2016-05-21 Saxnäs I   X      
2016-08-27 Forsakar I     X    
2016-10-08 Ronneby   I     X  
2016-10-09 Karlshamn HU   I     X  
2016-10-15 Karlmar BK   I     X  












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Christer Persson / Birdie Nam Nam Dc´s Shot And Go / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-09-04 Ronneby Spår Lkl 510   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Kenneth Lindfalk / My Nr One Qi / Border collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-30 Hässleholm  Sök Hkl 505,5   Uppfl          
2016-05-05 Raskl. För Belg. Vallh. Lydn Elit 279             1:a p
2016-07-06 Borlänge Lydn Elit 271             1:a p
2016-07-07 Falun Lydn Elit 262,5             1:a p
Kenneth Lindfalk /Monster av Centaurus/ BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-23 Rödeby Lydn I 191             1:a p
2016-04-24 Torsås  Lydn I 178             1:a p
2016-05-05 Raskl. För Belg. Vallh.  Lydn I 193             1:a p
2016-07-07  Falun Lydn 2 186,5             1:a p
2016-07-09  Gävle  Lydn 2 190,5             1:a p
2016-07-24 Tingsryd Lydn 2 162             1:a p
2016-10-01  Karlskrona  Lydn 3 270             1:a p
2016-10-02 Göinge-Broby Lydn 3 264             1:a p
2016-10-08 Sjöbo Lydn 3 263             1:a p
2016-09-11 Nybro  Sök Akl 250,5   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Charlotte Ninov / Mira / Austr Shepard
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-16 Ronneby Sök Akl 260,5   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Helene Edner / Canovills Olympia / Border collie
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-03-25 Karlshamn Spår Akl 229,5   Uppfl          

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / Varmgärdes Stina / Labrador Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-09 Lessebo Sök Lkl 528,75   Uppfl          
2016-08-07 Ronneby Sök Hkl 543   Uppfl          

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Helen Schutz / Spike / Ej stambokförd hos SBK
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-16 Ronneby Lydnad 2 174   Uppfl          

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Caroline Samuelsson / Torneryds Fame / Tysk schäferhund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-16 Ronneby Lydnad I 148           2:a p  
2016-07-25 Tingsryd Lydnad I 171,5             1:a p
2016-08-10 Nässjö Lydnad I 184             1:a p
2016-08-21 Emmaboda Lydnad I 174,5             1:a p
2016-09-11 Nybro Sök Akl 226,75   Uppfl          

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Iza / Shetland sheepdog
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-05-28 Hässleholm II     X    
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-05-07 Ronneby 94       X  
2016-05-07 Ronneby 98       X X










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Mindy / Shetland sheepdog




























       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2016-05-08 Smålandsstenar   I X      
2016-05-15 Tollarp   I   X    
2016-05-15 Tollarp I   X X    
2016-05-28 Hässleholm   I     X  
2016-07-23 Kungälv I       X  














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Marre Alexandersson /Lapinpoikas Aili / Finsk Lapphund
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-05-07 Ronneby 87       X  

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nina Steinbach / LP1 LP2 LP3 RLDN RLDF RLDA RLDM Andhämtningens ZC Hanna "Bindie" / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-05-07 Ronneby       100 X  
2016-05-07 Ronneby       99 X  










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Nina Steinbach / LP1 LP2 RLD N RLD F RLD A RLD M Havtornets Ruby Cabernet "Ebba" / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris

Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-05-07 Ronneby       90 X  
2016-05-07 Ronneby       95 X  









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Nina Steinbach / RLDN, RLDF, RLDA Gyllene Mix Hajas Lyckofix "Lykka"/ Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-06-12 Sölvesborg HU Lydnad I 191             1:a p
2016-09-13 Åhus Lydnad II 167             1:a p

Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-04-23 Sölvesborg     94   X  
2016-05-14 Åhus     97   X  
2016-05-14 Åhus     84   X X
2016-08-20 Ronneby       100 X  
2016-08-20 Ronneby       94 X  
2016-09-24 Sölvesborg       82 X X

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Emma Franzén / Bergsandens Penny Pirat / Labrador retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-04-09 Karlskrona Spår Akl 258,5   Uppfl          
2016-05-15 Rödeby Spår Lkl 515,25   Uppfl          

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Hanna Karlsson / Wayosi A Kind of Magic "Maggie" / Rhodesian ridgeback
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-05-08 Hölö-Mörkö Lydn I 163             1:a p
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad










 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Johanna Nilsson / Zarxs Znowstorm / Rottweiler
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-05-15 Höör 90       X X











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Lena Andersson / Ekeröds Vera "Isi"/ Dansk/Svensk Gårdshund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-06-21 Olofström Lydnad I 165,5             1:a p
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-07-16 Älmhult     83   X  
2016-09-10 Älmhult     71   X  
2016-09-24 Sölvesborg     78   X X









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Sofia Wihlstrand / Nova / Shetland sheepdog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-07-02 Karlshamn 73       X  
2016-07-03 Simrishamn 82       X  
2016-07-29 Falkenberg 84       X X
2016-07-29 Falkenberg 96       X  
2016-07-30 Falkenberg 98       X  
2016-08-28 Råådalen   84     X  
2016-08-28 Råådalen   86     X  
2016-09-04 Åhus   75     X X



 







Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Susanne Melkersson-Magnusson / Ztjärna / Hofvawart
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2016-07-03 Simrishamn 71       X  
2016-06-06 Saxnäs 79       X  
2016-09-04 Åhus 86       X X













Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-09-04 Ronneby Spår Lkl 546   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Tommy Nilsson / Exon / Dvärg Schnauser
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-09-11 Rödeby Spår Akl 280   Uppfl          
2016-11-20 Sölvesborg Lydn I 193,5             1:a p












Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Marie Svensson / Barvatorp´s Axa / Tysk schäferhund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-10-15 Ronneby Lydnad I 169             1:a p













Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Elinor Andersson / Krokasmedens C-Maddox / BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2016-10-15 Ronneby Lydnad II 173,5             1:a p