Om dina resultat inte finns med så kan det bero på att du inte mailat dem
Gör det när du tävlat!

Uppdaterat 2017-11-06

TÄVLINGSRESULTAT 2017











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Nils Hällgren / Aim High Marte Meo / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Jutta Schwandner / Grejaskogens Wild Trixie / Kelpie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-03-18 Åhus Spår Ekl 557,75       Cert      
2017-04-02 Karlshamn Spår Ekl 584,25     Cp        
2017-04-08 Sölvesborg Spår Ekl 548     Cp        
2017-05-25 Karlskrona Spår Ekl 588,75       Cert      
2017-11-06 Tollarp Spår Ekl 587,75       Cert      













Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Jönsson / SBCH Hyzz Kalle / Austr Kelpie
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-04-08 Sölvesborg Spår Ekl 557 Gk            











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson / SpårCH Sandbytösens Yankee Faxe / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Hanne Eriksson /Aim High Mihmet Credo / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Karina Bergren / Änglahedens Sweet  Rambo / Kooiker
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-09-24 Rödeby Spår Akl 188,5   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anna Persson / SLCH Wood and Water Nyfikna Nezzla / Golden Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Rally  
Karin Loodin / Zvea / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad

Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
Karin Loodin / Moa / Tysk Jaktmarker
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
Karin Loodin / Azta / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT



Karin Loodin / Lova / Shetland Sheepdog
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT


















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Dorothy Johansson / Ritou´s Sunrize / Labrador retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Jenny Hjalmarsson / Rasmus / Bl ras
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT












 
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Jenny Hjalmarsson / Jack / Bl ras
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Gun-Britt Harnemark / Sommollis Rosalind / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Monica Carlsson / Tappra Ska-Jazza / Korthårig vorsteh
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-09-23 Rödeby Sök Lkl 374,5 Gk            












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Ulrika Fällgren / Eldflammans Kajsa Kavat / Golden Retriever
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Martin Pettersson / Ebafarmens Lacoste / Schäfer
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Rose-Marie Olsson / Terahof Elton John / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris















Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Alf Svedberg / Tonedos Super Honey / Border collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Anette Robertsson / Meabbies Access / Kelpie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris








Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Julia Gummesson / Menines yes it's still me "Hedda" / Papillon
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
2017-03-11 Kävlinge I       X  
2017-03-11 Kävlinge   I     X  
2017-09-23 Emmaboda   II X      
2017-09-23 Emmaboda II   X      
2017-10-01 Växjö   II   X    
2017-10-08 Urshult   II     X  
2017-10-08 Urshult II     X    












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Christer Persson / Birdie Nam Nam Dc´s Shot And Go / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Kenneth Lindfalk / My Nr One Qi / Border collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-04-16 Göinge Broby Sök Ekl 546,5       Cert      
2017-04-22 Hultsfred Spår Lkl 524,25   Uppfl          
2017-05-20 Kristianstad Sök Ekl 573,5       Cert      
2017-08-13 Sävsjö Sök Ekl 558       Cert      
Kenneth Lindfalk /Monster av Centaurus/ BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-04-01 Lessebo Sök Lkl 577,75   Uppfl          
2017-04-29   Sök Hkl 511   Uppfl          
2017-09-24 Smålandsstenar Sök Ekl 556       Cert      











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Charlotte Ninov / Mira / Austr Shepard
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-05-27 Karlskrona Sök Lkl 484.25   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Helene Edner / Canovills Olympia / Border collie
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-03-26 Saxnäs Spår Lkl 521,75   Uppfl          
2017-04-23 Karlskrona Spår Hkl 484   Uppfl          

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Mia Persson / Varmgärdes Stina / Labrador Retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-03-26 Karlshamn Sök Ekl 533     Cp        
2017-05-27 Karlskrona Sök Ekl 464,5 Gk            
2017-08-05 Ronneby Sök Ekl 561       Cert      

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Helen Schutz / Spike / Ej stambokförd hos SBK
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Caroline Samuelsson / Torneryds Fame / Tysk schäferhund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-11-05 Ystad Sök Lkl 423,75   Uppfl          
2017-05-26 Karlskrona Lydn 1 263             1:a p

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Iza / Shetland sheepdog
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
                       
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Eva Blomqvist / Mindy / Shetland sheepdog




























       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Agilityklass I - III
Hoppklass I - III
Pinne 1
Pinne 2
Pinne 3
CERT














Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Marre Alexandersson /Lapinpoikas Aili / Finsk Lapphund
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad

 

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Emma Franzén / Bergsandens Penny Pirat / Labrador retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris

 










Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Hanna Karlsson / Wayosi A Kind of Magic "Maggie" / Rhodesian ridgeback
       
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad










 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Johanna Nilsson / Zarxs Znowstorm / Rottweiler
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad











Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Agilityklass  
Hoppklass  
Lena Andersson / Ekeröds Vera "Isi"/ Dansk/Svensk Gårdshund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-09-24 Rödeby Spår Akl 209.5   Upplf          
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad









Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Sofia Wihlstrand / RLDN RLDF RLDA Sheltiebeautys Cheez Starz "Nova" / Shetland sheepdog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2017-04-09 Råå     89   X  
2017-04-09 Råå     86   X  
2017-04-22 Sölvesborg     91   X X
2017-07-30 Visby       92 X  
2017-10-08 Helsingborg       90 X  






Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Rally  
Sofia Wihlstrand / Windheart´s B´charmed Freeze Piper "Ninya"/ Shetland sheepdog
Rallylydnad              
Datum Tävlingsplats
Nybörjarklass
Fortsättningsklass
Avancerad klass
Mästarklass
Kvalificerande resultat
Uppflyttad
2017-07-15 Vit Herdehundklubben 92       X  
2017-07-15 Vit Herdehundklubben 86       X  
2017-11-?? ?? 91       X X














Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Annika Lindberg / Lindjax F´Vilja / BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-04-01 Karlshamn Spår Hkl 531,25   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Tommy Nilsson / Exon / Dvärg Schnauser
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-05-26 Karlskrona Lydn I 242           2:a p  
2017-09-02 Karlshamn Lydn I 275             1: a p












Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Marie Svensson / Barvatorp´s Axa / Tysk schäferhund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-04-08 Ronneby     213   Uppfl          













Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Elinor Andersson / Krokasmedens C-Maddox / BV Malinois
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris












Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Roland Sjösten / Myre Gårds Reggie / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-04-09 Kalmar Spår Akl 238   Uppfl          
2017-08-12 Degerfors Spår Lkl 529   Uppfl          
2017-10-14 Örebro Spår Hkl 535,75   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Martin Pettersson / Hedeforsens Ceke / Tysk Schäferhund
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-08-20 Laholm Spår Akl 196.5   Uppfl          











Spår  
Sök  
Rapport  
Lydnad  
IPO  
Inki Sjösten / Gränsvallarens Amica / Border Collie
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-04-09 Kalmar Spår Akl

229

  Uppfl          
2017-08-19 Örebro Spår Lkl

536,25

 

  Uppfl          
2017-08-20 Karlskoga Spår Lkl

536,75

 

  Uppfl          
2017-09-03 Osby Sök Lkl 552   Uppfl          
2017-09-23 Rödeby Sök Hkl 509,75   Uppfl          












Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Eva Jeansson / Lintrollets Kiara / Hofvawart
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-09-24 Rödeby Spår Akl 226,5   Uppfl          












 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Therese Assarsson / Bluesweet´s Perfect Love / Cocker spaniel
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-09-30 Karlskrona Lydn Skl 186,5             1:a p











 
Spår  
Sök  
Rapport  
Skydd  
Lydnad  
Lisa Blomdahl / Aqua Seer´s Hunting Force / Golden retriever
Resultat
Datum Tävlingsplats
Grupp
Klass
Poäng
Godk
Uppfl
Cp
Cert
3:e pris
2:a pris
1:a pris
2017-09-30 Karlskrona Lydn Skl 186,5             1:a p